Spółka Apnotus sp. z o.o. powstała na przełomie 2019/2020 r. i od tego czasu dynamicznie rozwija się na rynku start-upów.

Wspólnikami spółki są Paweł Kurcman oraz – jako inwestor – Netrix Ventures spółka z ograniczoną odpowiedzialnością IT/Energo Alternatywna Spółka Inwestycyjna spółka komandytowa z siedzibą w Lublinie, która zainwestowała znaczne środki finansowe we wdrożenie aplikacji foodinly.

Spółka Apnotus Sp. z o.o. powstała z myślą o wdrożeniu na rynku HoReCa projektu aplikacji mobilnej, którego celem jest wsparcie dwóch grup odbiorców: konsumentów korzystających z lokali gastronomicznych oraz właścicieli tych lokali. Dla pierwszej z nich aplikacja foodinly umożliwia i pomaga w odnalezieniu składników w serwowanych daniach, które wywołują u nich alergię, nietolerancję pokarmową lub takich, które po prostu nie chcą jeść. Właścicielom lokali gastronomicznych aplikacja foodinly zapewnia gwarancję, że klienci nie będą narażeni na niepożądane skutki zdrowotne wywołane zjedzeniem potraw, na które mogą być uczuleni, jak też daje możliwość w prosty sposób wypełnienia obowiązujących regulacji prawnych w zakresie obowiązku informowania o składnikach wywołujących alergię.

Siedzibą spółki jest Lublin.