Aplikacja foodinly jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania i świadomości ze strony konsumentów odnośnie zdrowego trybu życia dotyczącego odżywiania się. Ukierunkowana jest na wsparcie osób mających reakcje alergiczne na wybrane składniki pokarmowe lub nietolerancje pokarmowe na niektóre produkty. Jest także przeznaczona dla tych osób, które po prostu nie chcą lub nie lubią jeść określonych produktów.

Aplikacja zapewnia właścicielom lokali gastronomicznych lub oferujących sprzedaż produktów w internecie, w sposób łatwy i efektywny uczynienie zadość obowiązkom wynikającym z wprowadzonych kilka lat temu przepisów, które nakładają na właścicieli lokali gastronomicznych obowiązek prezentowania składników oferowanych posiłków ze wskazaniem substancji lub produktów mogących wywoływać alergie u konsumentów.

Aplikacja daje możliwość łatwego screeningu menu oferowanych posiłków w lokalach gastronomicznych w taki sposób aby konsumenci w szybki sposób uzyskiwali pełną wiedzę i łatwy dostęp do składu oferowanych produktów. Aplikacja jest obecnie w fazie testowania i już niedługo zostanie zaprezentowana szerszemu gronu użytkowników oraz będzie dostępna do wykorzystania zarówno w lokalach gastronomicznych jak również na tych stronach internetowych, na których można zamówić dania na wynos.